Ажурне плетіння «сітка»

Симетричне (пряме) полотно

В результаті плетіння такої сітки виходить пряма стрічка. Ширина полотна залежить від кількості набраних спочатку бісерин. Вічка сітки також можна робити різного розміру.
В на схемі зображена пряма (симетрична) сітка з вічком в один ромб на одну бісеринку.

Спочатку наберіть одинадцять бісерин, де перша, третя, п’ята, сьома і десята іншого кольору. (Це не обов’язково, просто так легше буде зорієнтуватись, де ключові намістинки). На схемі вони позначені цифрами і, відповідно, тепер це буде перша, друга, третя, четверта і п’ята ключові бісерини.
Потім поверніться в третю ключову, наберіть ще три бісерини і поверніться в першу ключову. Тепер наберіть чотири бісеринки і поверніться в шосту ключову.
Тобто для формування країв сітки треба набирати по чотири бісеринки, а для формування ромбів — по три.

Це ще один варіант прямої сітки

Сітка по боках прикрашена зубчиками, а сама вона має два ромби.
Формування зубчиків: після четвертої ключовий бісерини, при формуванні боку сітки треба набрати три бісеринки, потім повернутися в попередню, далі набрати ще три і повернутися в третю ключову.

Несиметричне полотно


Симетрична сітка стає несиметричною і в решті решт утворює коло, якщо з одного краю сітки додавати в набір всього лише ще одну бісеринку.
Для цього наберіть одинадцять бісерин, де перша, третя, п’ята, сьома і десята від початку будуть, відповідно, першою, другою, третьою, четвертою та п’ятою ключовими бісеринами.
Потім поверніться в третю ключову, наберіть ще три бісерини і далі в першу ключову.
Тепер наберіть п’ять бісеринок і поверніться в шосту ключову і так далі.

Таким чином, на кожному новому рядку сітки треба весь час набирати по чотири бісеринки, для середини — по три, для іншого краю — по п’ять.

Ще одна схема несиметричної сітки:


Наберіть вісімнадцять бісерин.
Перша, четверта, восьма, десята, шістнадцята будуть ключовими.
Поверніться в третю ключову, далі наберіть п’ять і поверніться в першу ключову. Тепер для формування верху сітки наберіть шість бісерин і плетіть далі за схемою:

Таким чином, для формування одного краю сітки треба набирати шість бісеринок, для середини — по п’ять, для іншого краю — по вісім.

Схожі записи